Kosten van levensonderhoud: is het goedkoper om zelf boter, brood en yoghurt te maken?

analyse: Ik ben altijd een bakkerij geweest – niet alleen zeven, smelten en mixen op een zeer ontspannen manier om de middag door te brengen, de resultaten zijn heerlijk. Waarom kan je het er niet in zetten?

Sommige van mijn favoriete recepten zijn echter sterk afhankelijk van ingrediënten waarvan de prijzen snel stijgen. De boterprijzen rijzen de pan uit en de oorlog in Oekraïne drijft de meelprijzen op. Elke keer als ik een supermarkt binnenstap, lijkt bijna al het andere duurder te zijn.

De pijn bij het afrekenen deed me nadenken: is het goedkoper om een ​​deel van ons basisvoedsel thuis te maken?

Na wat geëxperimenteerd te hebben in de keuken en een paar berekeningen, vond ik:

Lees verder:
* Broodarbeid: Brood is nog steeds goedkoop, is het de goedkoopste?
* Als Kiwi veel betaalt in een supermarkt, wat is dan de prijs van kaas in het buitenland?
* Ja, je kunt gezondere taarten en koekjes bakken – zo doe je dat

boter

Of het maken van je eigen boter geld bespaart, hangt af van de kant-en-klare opties die beschikbaar zijn.

Is het goedkoper om je eigen brood of boter te maken dan om het te kopen?

123RF

Is het goedkoper om je eigen brood of boter te maken dan om het te kopen?

Als je een Talal Avatar van $ 4 (zoals een eenhoorn) in het magazijn kunt krijgen, is het niet de moeite waard om jezelf te slaan.

Als je echter boter kunt kopen voor bijna $ 8 per 500 gram, of misschien meer dan $ 8, is het logischer om je eigen boter te maken.

Voor 500 gram boter heb je ongeveer 1 liter room nodig. De meeste recepten raden aan om een ​​crème met een vetgehalte van 40% te gebruiken, maar het gebruik van een standaardcrème met ongeveer 36% vet kan het probleem oplossen.

Een liter Pams cream bij Pak’n Save op vrijdag kostte $ 8,05. Met andere woorden, goedkope boter was niet toevallig beschikbaar, dus we konden thuis ongeveer 500 g maken tegen een lagere prijs dan de kosten van het blokkeren van ankerboter tijdens het aftellen ($ 8,50). Op vrijdag).

Thuis boter maken kan ook karnemelk maken, maar dit mag nooit worden gedaan door de afvoer te kantelen. Gebruik het in plaats daarvan om pannenkoeken, scones en cakes superlicht en luchtig te maken. Bonus.

brood

Iedereen met schoolgaande kinderen weet hoe snel hun wekelijkse broodrekening omhoog gaat. Als u toast en sandwichconsistentie beter wilt dan spaanplaat, moet u minimaal $ 3 uitgeven, misschien witbrood, bijna $ 3,50.

In een huis waar je elke week minstens 12 broden kunt eten, is het ongeveer $ 40 van het verzamelluik.

Tenzij je het zelf maakt.

Tarweprijzen stijgen en we nemen de meelprijzen mee.

Hussein Mara / AP

Tarweprijzen stijgen en we nemen de meelprijzen mee.

Mijn betrouwbare recept voor een witbrood komt uit het New Zealand Bread Book van Simon en Alison Holst.

Het kan worden gemaakt in een broodmachine of oven en bevat 7 eenvoudige ingrediënten: water, olie, zout, suiker, melkpoeder, bloem en gist.

Een zak van 1,5 kg Edmonds-bloem van hoge kwaliteit bij Pak’nSave op vrijdag kostte $ 1,99, dus de 420 g die ik nodig had voor mijn brood was 56 cent. Als we op die manier doorgaan, volgt hier een overzicht van de kosten van brood:

Olie – 18c

Zout – 1c

Suiker – 2c

Melkpoeder – 11c

Meel – 56c

Gist – 37c

Dat is $ 1,25 voor een broodingrediënt dat ongeveer 700 g weegt, en Consumer NZ schat dat broodmakers ongeveer 9 cent per brood toevoegen aan hun elektriciteitsrekening, voor een totaal van $ 1,36.

Het gebruik van een oven kost wat, maar voor een paar cent is het niet ver genoeg om brood uit de winkel een meer kosteneffectieve optie te maken.

Yoghurt

Hoe goedkoop het is om yoghurt te maken, is eigenlijk een beetje belachelijk.

De goedkoopste liter yoghurt die beschikbaar was tijdens het aftellen van vrijdag werd verkocht voor $ 3,90, terwijl Pak’n Save $ 3,49 biedt en New World-shoppers een badkuip kunnen kopen voor $ 5,69. Dat deed ik.

De kosten om hetzelfde bedrag thuis te maken, zijn er echter slechts een deel van en zijn verrassend eenvoudig.

Yoghurt Maker Opmerking: als je yoghurt hebt, is het een goede plek om yoghurt te incuberen, maar je hebt niet het op yoghurt gebaseerde zakje nodig dat je in supermarkten vindt voor $ 4 per stuk.

Thuis yoghurt maken is goedkoop en gemakkelijk - je hebt geen opzichtig zakje nodig.

levering

Thuis yoghurt maken is goedkoop en gemakkelijk – je hebt geen opzichtig zakje nodig.

Alles wat je nodig hebt is 1 liter melk, een kwart kopje yoghurt (gewoon, suikervrij uit de winkel of overgebleven van de laatste batch), een thermometer, een pot en een glazen pot van 1 liter.

Er staan ​​tientallen recepten online, maar simpel gezegd wordt melk verwarmd tot 85°C, afgekoeld tot 45°C, gecombineerd met yoghurt en vervolgens geïncubeerd.

Bij alle grote supermarkten kost een melkfles van 2L ongeveer $ 3,90 en voor $ 1,95 per liter maak je thuis verse yoghurt. Dit is ongeveer de helft van de prijs van de soorten die in de winkel worden gekocht.

Leave a Comment

Your email address will not be published.